najważniejsze informacje

Msze Święte w niedzielę i święta
godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 13.30, 18.00, 19.30
w lipcu i sierpniu: godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00, 19.30
Msze Święte w dni powszednie
godz. 8.00, 18.00
Biuro parafialne czynne
w poniedziałki, środy i piątki 16.00 - 17.00 oraz w środy 19.00 - 20.00

aktualności

31.10.2020
Odpusty za zmarłych
wiecej
08.09.2019
Szkoła Biblijna
wiecej
08.09.2019
List do Ojców i Mam
wiecej

ostatnie zdjęcia

List do Ojców i Mam - 08.09.2019
Dla ojców i mam, którzy chcą przygotować dziecko do Pierwszej Komunii

Szczecin, 8 września 2019 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Czy chcecie, by Wasze Dziecko w przyszłym roku przystąpiło do Pierwszej Komunii w naszej parafii? Zapraszamy serdecznie, będzie to 16 maja 2020 roku, o 11.00, w naszym kościele parafialnym oraz 23 maja, o godz 12.00 dla uczniów klasy II A ze Szkoły Podstawowej nr 53.
Do wszystkich ważnych rzeczy starannie się przygotowujemy, do uroczystości
pierwszokomunijnej oczywiście także.
Najważniejszą rzecz, którą chcę przekazać w tym liście piszę wielkimi literami:

To rodzice przygotowują dziecko do Pierwszej Komunii!

Nikt inny. I nie jest to wyróżnikiem naszej parafii, ale tak jest wszędzie i tak było
zawsze.
Niezależnie od podejścia, zaangażowania i zdolności katechetów i księży, najważniejszy przekaz dokonuje się zawsze w domu rodzinnym. Najcudowniejsze katechezy, kazania i nabożeństwa mogą być w błyskawiczny i absolutny sposób „skasowane” przez rodziców. Właściwa zaś postawa rodziców sprawia to, że dziecku ksiądz i katecheta niewiele już doda.
Będziemy najstaranniej jak umiemy katechizować wasze dzieci i mówić do nich kazania, ale jeszcze raz to mówię – do Komunii przygotowujecie WY! To od was płynie najważniejszy przekaz.
A jak się to odbywa?
To co istotne dla życia chrześcijańskiego, nie tylko dla małego dziecka, to modlitwa, Słowo Boże i życie sakramentalne. Powinniśmy też pogłębiać swoją wiedzę religijną.
W czym zatem możesz pomóc swojemu dziecku, by dobrze przygotowało się do
Pierwszej Komunii?

1. Rozmawiaj z dzieckiem na religijne tematy. Nie martw się, na pewno wiesz więcej a jeśli świadomość tego, że trzeba to robić dobrze zmobilizuje cię samego do pogłębienia wiedzy religijnej to tylko się cieszyć.

2. Módl się z dzieckiem, tak jak potrafisz. Jeśli sam przeżywasz wątpliwości to wypowiedz w głowie warunek: „Jeśli Boże jesteś!” i módl się jak potrafisz.

3. Czytaj i poznawaj z dzieckiem Pismo Święte. Słowo Boże będzie budziło wiarę w Twoim dziecku. W tobie też.

4. Chodź z dzieckiem do Kościoła. Tu znowu możesz sobie powiedzieć: „Jeśli Boże jesteś!” Kryzysy wiary się trafiają, można z nich wyjść z wiarą mocniejszą i wypróbowaną. 

Nie musisz być idealny, doskonały, pobożny i święty. Bądź tylko uczciwy i szlachetny – to wystarczy. Wystarczy wiara jak ziarnko gorczycy. I na pewno choć taką masz w sobie. 
Jeśli natomiast uznasz, że jesteś jednak absolutnie poza wiarą i Kościołem to wypadałoby otwarcie o tym powiedzieć. Nakazuje to uczciwość i dobro dziecka – nie można budować jego przygotowania do Pierwszej Komunii na kłamstwie. Będziemy wtedy wspólnie zastanawiać się co z tym począć – może oprzeć się tylko na jednym rodzicu? Może mocniej w to dzieło zaangażować chrzestnych? Katecheza w szkole edukować będzie wasze dzieci, natomiast w parafii będziecie mogli uzyskać pomoc, dla waszej osobistej pracy z dzieckiem. Będą to pomysły na rozmowy o Bogu i Kościele, propozycje wspólnego czytania Pisma Świętego i modlitw. Rzeczy proste, czasem banalnie proste, ale niesamowicie ważne jest to, by wychodziło to od ojca i matki.

Szczegóły poznacie w rozmowie, na którą was zapraszam. Zapraszam oboje rodziców z dzieckiem. Nie babcia, nie wujek, ale ojciec i matka – względnie opiekunowie dziecka. Rozmowa potrwa około 15 minut. Proszę, by umawiać się na nią w zakrystii lub telefonicznie – unikniemy niepotrzebnego czekania. Mój numer telefonu to: 509 246 548. 
Szczegóły przygotowania podam na spotkaniu.
Pozdrawiam

P.S. I jeszcze jedno! W niedzielę 15 września przyjdźcie z dziećmi do kościoła na 13.30 – na Mszę i krótkie spotkanie.


powrót